+90 546 577 65 18
Kulak Estetiği

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak ameliyatı en sık yapılan estetik operasyonlardan biridir.

Kulak Estetiği
Kulak Estetiği

Fiyat Alın

Hasta danışmanımıza ulaşarak anında bilgi alabilirsiniz

Kepçe kulak ameliyatı en sık yapılan estetik operasyonlardan biridir. Ülkemizde ve tüm dünyada oldukça yaygın olan kulak yapısı bozukluğu, teknolojinin ilerlemesi ile kısa sürede düzeltilebilmektedir.

Kulak kıkırdağında oluşan bozukluklar fonksiyon olarak kişide herhangi bir problem oluşturmaz. Ancak insanların fiziksel görünümleri hakkında kötü bir imaj ortaya koymaktadır.

Kişilerin sosyal yaşamlarını olumsuz etkilemekte ve özgüven kaybına neden olmaktadır. Sosyalleşmeyi engelleyen bir durumdur ve bu nedenle kişi kendini mutsuz hisseder. 

Modern teknikler kullanılarak yapılan kepçe kulak ameliyatı ile bu sorun kısa sürede ortadan kaldırılabilmektedir. Halk arasında yelken kulağı olarak bilinir. Kıkırdaklar gevşek bir yapıya sahip olduğunda ortaya çıkar.

Kıkırdak gevşek olduğu zaman olması gereken kıvrımlı yapıyı oluşturamaz ve yüze doğru eğilir. Genellikle her iki kulakta da görülen bir problemdir. Tek kulakta trafik kazaları ve diğer travmalara bağlı olarak da oluşabilmektedir.

Kepçe kulak sorunu olan kadınlar saçlarını uzun süre uzatıp açık bırakarak bu sorunu gizleyebilirler. Ancak erkeklerde bu sorun gizlenemez. Kepçe kulak ameliyatı sayesinde kısa sürede bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Rebornia Clinic’i tercih ederek daha estetik bir görünüme sahip olmak ve kendinize olan güveninizi arttırmak için bizi tercih edebilirsiniz. Uzman kadromuz ve son teknoloji ekipmanlarımız ile en sağlıklı ve kaliteli hizmeti bizden alabilirsiniz.

Kepçe kulak ameliyatı için Rebornia doktorlarına gelip aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Doktorlarımız her zaman hastalarını dinler ve endişelerini gidermek için ellerinden geleni yaparlar.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nedir?

Kepçe kulak ameliyatı uzman bir plastik cerrah tarafından yapılır ve risksiz bir kulak estetiği işlemidir. Cerrah ameliyattan önce fiziki muayene yapar. Bu muayene sırasında hastanın var olan kronik hastalıkları ve ailesinde kepçe kulak sorunu olup olmadığı sorgulanır.

Anestezi yönteminin belirlenebilmesi için hastanın yaşı ve mevcut hastalıklarının değerlendirilmesi gerekir. Doktor önerisine göre lokal veya genel anestezi ile uygulanabilir. Lokal anestezi genellikle büyük kıkırdak sorunları olan ve ameliyat süresi uzun olan kişilere verilir.

Ameliyat süresi ortalama 45-90 dakika arası sürer. Mutlaka hastane ortamında veya ameliyathane şartlarının tamamlandığı kliniklerde uygulanmalıdır. Ameliyat süresi kısa olan ve dikiş gerektirmeyen bu işlemden sonra hastanede yatışa gerek yoktur.

Kıkırdağın durumuna göre kulağın ön ya da arka kısmına müdahale edilir. Hangi kısma müdahale edileceğine doktor karar verir. Kulak kıkırdağı şekillendirilir ve kulağın pozisyonu değiştirilir. Kepçe kulak ameliyatından sonra kulak arkaya yapıştırılır. Ameliyattan sonra kulak özel bantlarla kapatılır.

Bu bantlar en az bir hafta kulakta kalır.

Ameliyat, kulağın işitme fonksiyonunu hiçbir şekilde etkilemez. Ameliyat sırasında yapılan kesiler kulak arkasında kalacağı için herhangi bir estetik soruna yol açmaz.

Ameliyatla ilgili korkularınız varsa cerrah seçimi konusunda dikkatli olmalısınız. Cerrahınız size ameliyatla ilgili tüm detayları anlatırsa gönül rahatlığıyla ameliyat olabilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı

Olmak İçin Bazı Sebepler

Doğuştan ve genetik nedenlerle oluşan bu sorun ameliyat edilmediği takdirde kişileri rahatsız etmektedir. Bu nedenle ameliyat yapılmalıdır. Kepçe kulak ameliyatı nedenleri:

 • Kulak kepçesi ile arka kulak kemiği arasındaki açıklık
 • Gevşek bir kıkırdak yapısı ile öne doğru eğilme
 • Kulak kepçesinde kıvrım olmaması nedeniyle kulağın düz görünümü
 • Kesin olmamakla birlikte östrojen hormonunun fazlalığıdır.

Bize Yazın

Bilgilerinizi aşağıya yazın, biz sizi arayalım

  Ameliyat nedenleri doktor tarafından değerlendirilir. Kulakta bulunan sorunları doktor belirler. Ameliyat şeklini bu nedenlere göre değerlendirir. Ailesinde ve anne babasında bu sorunu yaşayan kişiler uzman hekimlere başvurarak bu sorunların giderilmesini talep edebilirler.

  Kepçe kulak ameliyatı kişilerde herhangi bir sorun yaratmaz. Ancak ameliyat sonrası bakımınızı ihmal ederseniz ve doktorunuzun tavsiyelerine uymazsanız ameliyat sonrasında komplikasyonlar gelişebilir. Bunu tüm cerrahi müdahalelerden sonra görebiliriz.

  En sık karşılaşılan problemler kanama, enfeksiyon ve kulak şeklinin istenilen düzeye gelmemesidir. Kanama riski önemsizdir. Ancak gerekli dinlenme planı uygulanmaz ve kişi istirahat etmezse kesi yerlerinden kanama olabilir.

  Kepçe kulak ameliyatından sonra kanama yok denecek kadar azdır. Kıkırdak bölgesinde damarlanma olmadığı için kanama riski çok düşüktür.

  Enfeksiyon riski kişisel hijyen ve kurum kaynaklı olabilir. Ameliyatın yapıldığı klinikte hijyen kurallarına yeterince dikkat edilmezse enfeksiyon kapma riski yüksektir. Taburcu olduktan sonra evde bakım sırasında da dikkatli olmalısınız. Doktorunuzun tavsiye ettiği bandı kulaklarınızdan çıkarmayınız.

  Bu sayede kulakların hava ile temasını engellemiş olursunuz. Hava ile teması olmadığında bakteri oluşumu gözlenmez. Ameliyattan sonra doktorunuzun reçete ettiği antibiyotiği de eksiksiz kullanmalısınız.

  Kepçe kulak ameliyatı başarılı olduğunda kulak doğal bir görünüme kavuşur. Ancak bandajın erken çıkarılması kıkırdak hafızasını harekete geçirir. Böylece kulaklar ameliyat öncesi haline dönebilir.

  Başarılı bir operasyon sonucu elde etmek istiyorsanız doktorunuzun tavsiyelerine eksiksiz uymalısınız. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız doktorunuza danışınız.

  Özellikle ameliyat sonrası yüksek ateş ve titreme gibi durumlarda doğrudan doktorunuzu aramalısınız. Enfeksiyonun en keskin belirtisi yüksek ateştir. Bu nedenle, hafife alınmamalıdır.

  Kepçe Kulak Ameliyatı Hangi Sorunlara Neden Olabilir?

  Kepçe Kulak Ameliyatı İyileşme Süresi

  Ameliyat olan hastalar öncelikle iyileşme sürecinin ne kadar süreceğini ve iyileşme sürecinin nasıl ilerleyeceğini merak ederler. Kepçe kulak ameliyatı iyileşme süresi kısa olan ameliyatlardan biridir.

  İyileşme süresi maksimum 1-2 haftadır. Ameliyattan iki gün sonra hasta duş alabilir. Ameliyattan bir hafta sonra hasta iş hayatına dönebilir. Kulaklar dış etkilerden korunmalı ve özen gösterilmelidir. Darbelerden korumazsanız kulaklarınız zarar görür.

  İyileşme süreci sonunda kulaktaki kötü görüntü tamamen ortadan kalkar. Kişi doğal ve estetik bir kulak görünümüne sahip olabilir. Bazı kişiler kepçe kulak ameliyatı olduğunu gizleyebilir.

  Ameliyatın iyileşme süreci konforlu olduğu için bunu saklamakta bir sorun yaşamazsınız. Kliniğimiz hasta haklarına ve hasta mahremiyetine saygı duyan bir kurumdur. Bu nedenle güvenle bu ameliyatı olabilirsiniz.

  İyileşme süreci sorunsuz geçtiği için 4-6 yaş arası çocuklar bu ameliyatı olabilir. Bu sayede ileriki yaşlarda özgüven eksikliği yaşamazlar. Bu ameliyat ile sosyal ve psikolojik sorunları basit bir şekilde çözebilirsiniz. Bu nedenle donanımlı ve hijyen koşullarına dikkat eden kliniğimizi tercih ederek kepçe kulak ameliyatı olabilirsiniz.

  45-60 Dakika
  Ameliyat Süresi
  Genel / Lokal Anestezi
  Anestezi Tipi
  10-14 Gün
  İş Dönüş Süresi
  Ömür Boyu
  Kalıcılık
  1 Gece (Tercihe Bağlı)
  Hastanede Kalış
  Kulak Estetiği

  Eşsiz bir kulağa sahip olmak ister misiniz?

  Hasta danışmanımız ile iletişime geçerek anında bilgi alabilirsiniz.

  Kepçe Kulak Ameliyatı Fiyatları

  Ameliyat fiyatları belirlenirken bazı kriterler dikkate alınmaktadır. Son yıllarda bu operasyonun tercih edilmesinden dolayı farklı fiyat politikaları uygulanmaktadır. Yeni işletmeler kar elde etmek için her zaman çok ucuz fiyatlar sunarlar.

  Ancak sağlığı korumak ve enfeksiyon gibi komplikasyonları önlemek için fiyat kriterini son adım olarak düşünmelisiniz. Önceliğiniz her zaman hijyene, yeni teknolojiye ve insan sağlığına değer veren klinikler olmalıdır.

  Hastanenin adresi, hasta potansiyeli, operasyon için kullanılan malzemeler ve operasyonun süresi maliyetlerin belirlenmesinde etkilidir. Kliniğimiz her zaman insan sağlığını ön planda tutmaktadır.

  Bu sayede cerrahi operasyonlarda komplikasyon riski yok denecek kadar azdır. Estetik bir görünüme en sağlıklı şekilde sahip olmak için bizi tercih edebilirsiniz. Kepçe kulak ameliyatı sayesinde yaşam kalitenizi ve sosyalliğinizi yükseltebilirsiniz.

  Sorunuz Yok Mu?

  Hastalarımız tarafından en sık sorulan soruları sizler için derledik.

  Kepçe Kulak Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

  Ameliyat sırasında doktorunuz kulaklarınızın şeklini, konumunu veya boyutunu cerrahi olarak değiştirecektir. Kesiler yukarıda gösterildiği gibi kulak arkalarından veya kulakların iç kıvrımlarından yapılabilir. Otoplasti – aynı zamanda kozmetik kulak ameliyatı olarak da bilinir – kulakların şeklini, konumunu veya boyutunu değiştirmek için yapılan bir prosedürdür.

  Kişi üç hafta boyunca gözlük veya küpe takmamaya hazırlıklı olmalıdır. Kepçe kulak ameliyatından sonra hafif şişlik, kaşıntı ve uyuşma sık görülür ve birkaç hafta içinde kendiliğinden düzelir.

  Kepçe kulak en sık tedavi edilen kulak deformitesidir. Kafkas popülasyonunda yaklaşık %5’lik bir insidansla otozomal dominant bir özellik olarak kalıtılırlar. Deformite genellikle bilateraldir ve antiheliksin katlanması sırasında embriyonik arrestten kaynaklanır.

  By Rebornia Center • Medical review by Hasan Alım, M.D. on May 06, 2022.

  Published Jan 06, 2022 Updated May 06, 2022.

  İletişim Formu

  Ücretsiz Muayene

  Uzman hekimlerimizle video konsültasyonunuzu ayarlamamız için tıbbi danışmanlarımıza iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.