+90 546 577 65 18
Boyun Germe

Boyun Germe

Estetik operasyonlar arasında en sık uygulanan operasyonlardan biri de boyun germedir.

Boyun Germe
Boyun Germe

Fiyat Alın

Hasta danışmanımızdan anında fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Boyun Germe Nedir?

Estetik operasyonlar arasında en sık uygulanan operasyonlardan biri de boyun germedir. Boyun derisi yaşlanma, hormon metabolizmasının bozulması, vücudun kollajen üretiminin durması ve diğer sebeplerden dolayı aşırı hale gelebilir. Fazla cilt yaşlı, hasta ve kötü bir görünüme neden olur.

Kadınların menopoz sonrası dönemde hormon değerleri değişmektedir. Bu hormonlar cilt sağlığını ve fonksiyonlarını etkiler. Cilt sarkması ve cilt sarkması kadınlarda erkeklere göre daha sık görülür. Bu nedenle boyun germe operasyonunu tercih eden kitle kadın hastalardır.

Boyun ile çene arasındaki açının kısalması ve kırışıkların ortaya çıkması oldukça rahatsız edicidir. Sağlığı tehdit eden bir durum olmasa bile özgüven eksikliğinden dolayı psikolojik bunalımlara neden olur.

Fazla kilolu kişilerde cilt sarkması ile birlikte yağ birikimi meydana gelir. Burada halk arasında bilinen gıdı oluşumu görülmektedir. Bu gibi durumlarda yağlama etkilidir. Bu hastalara deri toplamanın yanı sıra liposuction da uygulanabilir.

Operasyona uzman hekimler karar verir. Genellikle 55 yaş ve üzeri kişilerde tercih edilmektedir. Ancak bu operasyon farklı hastalıklar ve travmalar nedeniyle daha erken dönemlerde de yapılabilmektedir.

Boyun Germe Nasıl Yapılır?

Ameliyata karar verenlere randevu verilir. Kan tahlilleri ve anestezi konsültasyonu anestezi alabilmesi için bir iki gün öncesinden tamamlanır. Kişi ameliyathaneye alınır. İşlem genel anestezi altında gerçekleştirilir. Öncelikle kulağın ön kısmındaki dokudan kulak arkasına doğru bir kesi yapılır.

Bu kesi kulak çevresine dışarıdan gizlenecek şekilde yapılır. Kesi sonrası yüz ve boyun derisinin altındaki fibröz bağlardan ayrılır. Dikişler yardımıyla mimikleri hareket ettiren yüzdeki kas ve yumuşak dokuya askı uygulanır.

Çene altında yağ birikimi varsa liposuction uygulanır. Çene altından 4 santimetrelik bir kesi ile boyun derisi serbest hale gelir. Deri gerilir ve korse şekli verilir. Bu aşamada cerrah ihtiyaç duyarsa çenesi ve sırtı küçük olan kişilere çene protezi takabilir. Son olarak kesi bölgelerine estetik dikişler atılır ve operasyon tamamlanır.

Ameliyat sırasında uygulanan kombine tedaviler ile işlem süresi ortalama 5-7 saattir. Bu süre uzatılabilir veya kısaltılabilir. Ameliyat hakkında merak ettiğiniz tüm detayları işlem öncesi doktorunuza danışmanızı öneririz. Boyun germe komplike bir operasyondur. Bu nedenle cerrah seçimi oldukça önemlidir.

Boyun Germe Ameliyatından Önce

Neler Göz Önünde Bulundurulmalı?

Ameliyat öncesi dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu konuları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Boyun germe ameliyatı öncesinde doktorun istediği tüm tetkikler eksiksiz olarak yapılmalıdır.
 • Alkol, sigara ve kan sulandırıcı kullanan kişiler operasyondan 1 hafta önce bunları bırakmalıdır.
 • Herhangi bir enfeksiyona yakalanmamak ve sağlıklı sonuçlar almak için klinik seçimi dikkatli yapılmalıdır.
 • Estetik cerrahi ve boyun germe konusunda uzmanlaşmış bir cerrah seçilmelidir.

Estetik operasyon hizmeti veren merkezlerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Sağlıksız işlemler, işlem sonrası komplikasyonların artması, memnuniyetin azalması gibi istenmeyen durumlar ortaya çıkabilmektedir. Bu nedenle klinik seçimi çok önemlidir. Detaylı araştırma ve kliniğin komplikasyon istatistikleri yapılmadan klinik tercihi yapılmamalıdır.

Bize Yazın

Bilgilerinizi aşağıya yazın, biz sizi arayalım

  Kimler Boyun Germe Ameliyatı için Uygundur?

  Bu ameliyat için kimin uygun olduğuna cerrah karar verir. Boyun germe için kliniğimize başvuran hastalarımız uzman doktorlarımız tarafından fiziki muayeneden geçirilmektedir. Bu aşamada hekimlerimiz kişinin genel sağlık durumunu, boyun bölgesindeki sarkmaları, hastanın yaşını, anesteziye uygun olup olmadığını sorgular. Kronik hastalığı olan kişiler öncelikle vücut değerleri sabitlendikten sonra ameliyata alınır. Uygulanan cerrahi müdahale ne olursa olsun hastanın genel sağlık durumunun iyi olması gerekmektedir. Aksi takdirde hayati tehlike oluşturabilir. Boyun germe için uygun kişiler kliniğimize gelebilir ve bu operasyon yapılır.

  Ameliyatın ilk günü hastanede yatış gereklidir. Ameliyat sırasında kulak arkasında biriken sıvıları toplamak için dren konur. Bir gün sonra bu dren çekilir ve hasta taburcu edilir. Soğuk kompres uygulaması ödem ve morlukları önlemek için önemlidir.

  5-7 gün sonra yüze ve kulak arkasına konulan dikişler alınır. Günlük hayata hemen başlamak zor olabilir. Ameliyat sonrası ağrı normaldir. Doktor tarafından reçete edilen ağrı kesiciler boyun germe sonrası ağrıyı giderebilir.

  Saç bakımı ve makyaj sırasında özen gösterilmelidir. Özellikle saç tarama işlemi sırasında hafif ve yumuşak hareketler gereklidir. Buhar banyosu ve sauna gibi aktiviteler enfeksiyona neden olur ve yara iyileşmesini engeller.

  Bu nedenle en az 2 ay bu faaliyetlerden kaçınılmalıdır. Güneş kremi en az 6 ay düzenli olarak kullanılmalıdır. Güneşe çıkmadan en az 20 dakika önce uygulanmalıdır. Çalışanlar hafif tempolu olmak kaydıyla operasyondan 2 hafta sonra işlerine dönebilirler.

  Boyun Germe Ameliyatı Sonrası

  Boyun Germenin Riskleri Nelerdir?

  Ameliyatın olası riskleri enfeksiyon, kanama, yara izi, sinir hasarı ve cilt kaybıdır. Cilt kaybı yaşamak çok nadirdir. Ancak yoğun enfeksiyon sonucu yaraların iyileşmesi için fazla derinin alınması gerekebilir.

  Bu nedenle, bu ikinci bir operasyon gerektirir. Yüz germe işlemi sırasında yüzdeki motor ve duyu sinirleri zarar görebilir. Yüz hareketlerinde azalma ve yüz ifadelerinde problemler görülür. Sinirdeki hasarın derecesine göre bu geçici veya kalıcı olabilir.

  Ameliyattan sonra yara iyileşmesi iyidir. Ancak genetik yatkınlık ya da bakım gibi sebeplerden dolayı kötü bir iz kalabilir. Ameliyat sonrası kanama komplikasyonu varsa drenaj tedavisi uygulanmalıdır.

  Şiddetli kanamalarda mutlaka kan transfüzyonu gerekir. Bu komplikasyonu önlemek için ameliyat öncesi ve sonrasında kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. Antibiyotik kullanımını ihmal eden kişilerde enfeksiyon bekliyoruz.

  1,5-2 Saat
  Ameliyat Süresi
  Genel Anestezi
  Anestezi Türü
  10-14 Gün
  İşe Dönüş Süresi
  Sürekli
  Kalıcılık
  1 Gece
  Hastanede Kalış
  Boyun Germe

  Eşsiz bir boyuna sahip olmak ister misiniz?

  Hasta danışmanımız ile iletişime geçerek anında bilgi alabilirsiniz.

  Boyun Germe Teknikleri Nelerdir?

  Boyun germe için farklı teknikler kullanılabilir. Radyofrekans yöntemi, iple asma, cerrahi müdahale ve botulinum toksini. Radyo frekans yönteminde Scarlet S altın iğne işlemi kullanılmaktadır. Bu bir enerji terapisi şeklidir. 25 mikro iğneden oluşan bir cihaz ile yapılır. Bu cihaz uygulandığı bölgeye mikro enerjiler gönderir.

  Her seansta en az 2000 atış yapılır. Birer ay ara ile yaklaşık 4 seans uygulanır. Etkili bir boyun germe tedavisidir. Ancak bilinçli sağlık personeli tarafından uygulanmalıdır. Aksi takdirde beklenmeyen yan etkiler ortaya çıkabilir.

  Askı yöntemi silikon kaplı taşıyıcı halatlar kullanılarak uygulanır. Bu yöntem sayesinde sarkan cilt toparlanır. Botulinum toksin uygulamasında sinirleri bir şekilde felç eden ve kasların sarkmasını engelleyen bir madde enjekte edilir.

  Bu maddenin uzun süreli bir etkisi yoktur. Ancak sarkması az olan kişilere de uygulanabilir. Boyun germe ameliyatı neredeyse tüm hastaların memnun kaldığı kesin sonuçlar veren bir tekniktir.

  Boyun Germe Ameliyatı Fiyatları

  Ameliyat fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için kliniğimizle iletişime geçebilirsiniz. Boyun germe fiyatları işlem için tercih edilen tekniğe göre değişmektedir. Hijyenik ve memnun kalacağınız estetik tedaviler için fiyat araştırmasından önce kliniklerin performanslarını araştırmalısınız.

  Estetik amaçlı uygulanan bu işlemler sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Kliniğimiz tüm hastalarına aynı etik değerlerle hizmet vermektedir. Güvenli ve başarılı bir boyun germe için bizi tercih edebilirsiniz.

  Aklınıza Soru Gelmiyor mu?

  Hastalarımız tarafından en sık sorulan soruları sizler için derledik.

  Boyun germe ameliyatı hakkında merak edilenler

  Sedatif ilaçlar, lokal anestezi ile hastanın uyanık ama rahat kalmasına izin verir, böylece ağrı olmaz. Prosedürün kendisi birkaç saat sürer, bu sırada cerrah kulak çevresinde ve arkasında küçük kesiler ve çene altında çok küçük kesiler yapar.

  Ancak, sağlıklı kalırsanız, boyun germe işleminizin 10 ila 15 yıl arasında sürmesini bekleyebilirsiniz. Boynunuzdaki kas yapısıyla ilgili sorunları çözmek için 40’lı yaşlarınızın başında bu prosedürü seçerseniz, sonuçlar 60’lı yaşlarınızda olmanıza ve gevşek, sarkmış cildinize göre çok daha uzun sürer.

  Fiziksel olarak sağlıklı olduğunuz ve boynunuzdaki gevşek deri kıvrımlarının size meydan okuduğunu hissettiğiniz sürece, bu prosedür harika bir seçenek olabilir. Sihirli bir sayı olmamakla birlikte hastaların çoğu 35 – 65 yaşları arasındadır.

  By Rebornia Center • Medical review by Hasan Alım, M.D. on May 06, 2022.

  Published Jan 06, 2022 Updated May 06, 2022.

  İletişim Formu

  Ücretsiz Muayene

  Uzman hekimlerimizle video konsültasyonunuzu ayarlamamız için tıbbi danışmanlarımıza iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.