+90 546 577 65 18
Popo Kaldırma

Popo Kaldırma

Son yıllarda bayanlar tarafından sıklıkla tercih edilen popo estetiği aynı zamanda BBL işlemi olarak da bilinmektedir.

Popo Kaldırma
Popo Kaldırma

Ücretsiz Danışma

Türkiye’de Brezilya Popo Kaldırma (BBL) için Rebornia Center’dan ücretsiz danışmanlık alarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

Brazilian Butt Lift Nedir?

BBL Operasyonu olarak da bilinen Brezilya Popo Kaldırma olarak bilinen cerrahi bir prosedür sırasında yağlar vücudun diğer bölgelerinden alınır ve kalçalara taşınır. Temel olarak, BBL ameliyatı alt vücudun doğal kıvrımlarını vurgulamak ve daha kadınsı bir görünüm yaratmak için yapılır.

Ek olarak, bu prosedür bel (aşk kolları) gibi sorunlu bölgelerdeki yağları ortadan kaldırır ve kalçaların genel görünümünü iyileştirir.

1,5-2 Saat
Ameliyat Zamanı
Genel Anestezi
Anestezi Tipi
4- 7 Gün
İşe Dönüş Zamanı
Hayat Boyu
Kalıcılık
1 Gece
Hastanede Kalış Süresi

BBL için uygun adaylar?

BBL yaptırmak isteyen kişilerin bazı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Bu özellikler:

Popo şekli
düz olduğu için bu durumdan rahatsız olanlar
Obezite cerrahisi
ve aşırı kilo kaybı nedeniyle popo şeklinde bozulma olanlar
Bel bölgesindeki yağ
miktarının artması nedeniyle kıvrımlarını kaybeder
Düşük ve düz
kalça şekline sahip erkekler

Popo şeklinden memnun olmayan, spor yaparak vücudunu ve poposunu şekillendirmeye çabalayamayan kişiler bu ameliyatı yaptırabilir. Erkeklerin popo imajını önemsemediğine dair bir yanılgı var. Ancak poponun şekli sportif ve fit bir görüntü için büyük önem taşımaktadır.

Türkiye'de Brazilian Butt Lift (BBL) Ameliyatı Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

BBL Cerrahisi, Türkiye’de en yaygın cerrahi prosedürler arasındadır. Daha yuvarlak popo isteyen insanlar bu ameliyatı tercih eder, ancak en iyi sonuçları makul bir maliyetle nerede aldıracaklarını bilemeyebilirler. Bireylerin çoğunluğu, uygun maliyet aralığı ve yüksek bakım standardı nedeniyle Türkiye’de BBL ameliyatını tercih ediyor.

Ayrıca, Türkiye’nin plastik cerrahları oldukça yetenekli ve deneyimlidir. Hastanın vücut tarafından kolayca kabul edilen kendi yağını kullandığı için Türkiye’de devrim niteliğinde bir plastik cerrahi işlemidir. Hem konum hem de işlevsellik açısından İstanbul en uygun konumdur.

Bilgilerinizi bizimle paylaşın

Bizimle iletişim bilgilerinizi paylaşın, sizinle iletişime geçelim

  İstanbul'da Brazillian Butt Lift Ne Kadar?

  Uygun fiyatlarla mevcut en büyük BBL’ye sahip olabileceğiniz bir klinik arıyorsanız, Brezilya poposu yaptırmak için en uygun maliyetli yer Türkiye’dir. Başlangıç olarak, Türk cerrahlar zengin bir deneyime sahiptir ve bunların büyük çoğunluğu başka ülkelerden gelen hastaları ameliyat etme deneyimine sahiptir.

  Son yıllarda Türkiye’de BBL ameliyatı olmak isteyenlerin sayısında artış var. Türkiye’de BBL ameliyatının fiyatı yapılan operasyona göre değişmektedir. Her işleme gerçek bir net maliyet atamak mümkün değildir. Bu açıdan bakıldığında Türkiye maliyet en etkin ülkedir.

  İstanbul'da BBL Ameliyatını Yaptırmanın Avantajı Nedir?

  Brezilya Popo Kaldırma veya kısaca BBL, popoyu yeniden şekillendirmek için giderek daha popüler ve iyi bilinen bir cerrahi prosedürdür.

  BBL, kaliteden ödün vermeden uygun fiyatlı olması nedeniyle Türkiye’de son derece popülerdir. Buna karşın, İstanbul en iyi BBL uzmanlarından ve kliniklerinden bazılarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu yüzden dünyanın her yerinden insanlar bu ameliyat için İstanbul’a geliyor.

  Türkiye'de Brazilian Butt Lift ameliyatı ne kadar sürer?

  Çoğu durumda, Popo Kaldırma (BBL) operasyonunun gerçekleştirilmesi iki ila dört saat arasında sürer. Brezilya Poposu olarak bilinen cerrahi tedavi, hasta genel anestezi altındayken gerçekleştirilir. Operasyon en fazla dört saat kadar sürebilir ancak bu çok değişkendir ve hastanın ihtiyacına bağlıdır.

  Sigorta BBL ameliyatını karşılar mı?

  Popo kaldırma ameliyatı (BBL) şu anda en yaygın popo büyütme prosedürlerinden biridir. Bu nedenle bu ameliyatı olmayı düşünenler genellikle sağlık sigortalarının bunu karşılayıp karşılamayacağını merak ederler. Popo kaldırma ameliyatı (BBL) genellikle hasta tarafından seçilen seçmeli kozmetik cerrahi sırasında gerçekleştirilir. Bunun bir sonucu olarak, sağlık sigortası planları genellikle tedavi için ödeme yapmaz.

  Süreç nasıl işliyor?

  Brezilya poposu kaldırma işlemi aşağıdaki üç temel adımdan oluşur:

   

  1) Plastik cerrah, liposuction yardımıyla kalçalar, bel, uyluklar, karın ve diğer bölgeler dahil olmak üzere vücudun çeşitli bölgelerindeki yağları alabilir.

   

  2) Alınan yağlar temizlenir ve transfere hazır hale getirilir.

   

  3) Estetik cerrah, formu iyileştirmek ve hacmi artırmak için kalçadaki belirli yerlere yağ enjekte edilir.

   

  Çoğu durumda, hasta genel anestezi altındayken ameliyat ayakta tedavi prosedürü olarak gerçekleştirilir. Enjekte edilen yağın bir kısmının yeni yerine yerleşmemesi çok nadirdir; yetenekli bir estetik cerrah bunu hesaba katacak ve nihai sonuçlarınızın istediğiniz sonuca olabildiğince yakın olmasını sağlamak için kalçalara gerekenden biraz daha fazla yağ enjekte edebilir.

  Popo Kaldırma

  Doğal ve havalı bir popoya sahip olmak ister misiniz?

  Hasta danışmanımız ile iletişime geçerek anında bilgi alabilirsiniz.

  Bizden beklentiniz nelerdir?

  İşlem sonrası kısa bir süre için ayılma odasına alınacaksınız, bu süre zarfında size ameliyat sonrası talimatlarınız, ağrı kesici reçeteniz ve kompresyon giysisi verilecek ve taburcu edilmeden evinize gideceksiniz. Brezilya Popo Estetiğinden sonra birkaç gün liposuction bölgesinde ve ayrıca enjeksiyon bölgelerinde morarma, şişme ve ağrıdan şikayetçi olmak çok yaygındır. Bu yan etkiler tipik olarak aynı yerde meydana gelir.

   

  Az miktarda sıvı bile bölgelerden sızabilir ve bu sıvı, kanın varlığından dolayı pembemsi veya kırmızımsı bir tona sahip olabilir. Bu oldukça normaldir ve hiçbir şekilde endişelenmemelisiniz, ancak kontrolden çıktığını düşünüyorsanız, endişelerinizi her zaman estetik cerrahınıza danışabilirsiniz. Birkaç gün geçtikten sonra artık kanama, ağrı veya morluk yaşamamalı ve bir veya iki gün içinde ayağa kalkıp hareket edebilirsiniz.

  Popo kaldırma ameliyatının (BBL) faydaları nelerdir?

  İşlem sonrası kısa bir süre için ayılma odasına alınacaksınız, bu süre zarfında size ameliyat sonrası talimatlarınız, ağrı kesici reçeteniz ve kompresyon giysisi verilecek ve taburcu edilmeden evinize gideceksiniz.

  Brezilya Popo Estetiğinden sonra birkaç gün liposuction bölgesinde ve ayrıca enjeksiyon bölgelerinde morarma, şişme ve ağrıdan şikayetçi olmak çok yaygındır. Bu yan etkiler tipik olarak aynı yerde meydana gelir.

  Az miktarda sıvı bile bölgelerden dışarı sızabilir ve bu sıvı, kanın varlığından dolayı pembemsi veya kırmızımsı bir tona sahip olabilir.

  Bu oldukça normaldir ve hiçbir şekilde endişelenmemelisiniz, ancak kontrolden çıktığını düşünüyorsanız, endişelerinizi her zaman estetik cerrahınızla tartışabilirsiniz.

  Birkaç gün geçtikten sonra artık kanama, ağrı veya morluk yaşamamalı ve bir veya iki gün içinde ayağa kalkıp hareket edebilmelisiniz.

  Tüm bu süreçlerden sonra daha sıkı, estetik görünümü önceki görünümden daha iyi olan, özgüveninizin artacağı bir sonuç ortaya çıkar. Bu yüzden popo ameliyatını gereken her hastalarımız için tavsiye ediyoruz.

  Kimler Brazilian Butt Lift ameliyatı (BBL) olabilir?

  Aşağıdaki kriterleri karşılıyorsanız, BBL için uygun bir adaysınız:

   

  Kalçalarınız genetik veya yaş nedeniyle dolgunluk, boyut ve formdan yoksundur ve siz onların hacmini ve konturunu geliştirmek istiyorsunuz.

  Genel sağlığınız iyi ve cerrahi bir operasyon için anesteziye dayanabilecek durumdasınız.

  BBL ameliyatı ile ulaşılabilecek gerçekçi hedefleriniz var ve bazı hastaların transfer için yeterli sağlıklı yağdan yoksun olunduğu durumlar.

  Ameliyattan dört hafta önce ve ameliyattan iki hafta sonra gerekli süre boyunca sigara ve alkol tüketmekten kaçınanlar.

  Alt kalçalarınızda aşırı miktarda sarkık deri olmayan kişiler. BBL prosedürünü gerçekleştirmeden önce cildi çıkarmak için ameliyat olursanız, yine de uygun olabilirsiniz.

  İyileşme süreci nasıl ilerliyor? BBL iyileşme süreci

  BBL iyileşme süreci tipik olarak yaklaşık dört hafta sürer. Ameliyattan hemen sonra poponuz üzerine oturabilirsiniz, ilk iki hafta saat başı oturma pozisyonunuzu değiştirmelisiniz. Bu hem oturmayı hem de uzanmayı içerir. Yan veya yüz üstü uyuma seçeneğiniz var.

  Brazilian Butt Lift ameliyatı (BBL) ve sonuçları ne kadar kalıcıdır?

  Liposuction prosedürünüzden sonraki ilk iki hafta boyunca, arka bölgeniz enjekte edilen yağın yüzde kırk kadarını kaybedebilir. Bu çok doğaldır ve cerrahınız ameliyatın olduğu bölgeyi aşırı doldurarak bunu telafi edecektir. Bu süre geçtikten sonra poponuz kendini yenilemeye ve yeni yağ hücreleri üretmeye başlayacak ve bu da onun büyümesini sağlayacaktır. Kalçalarınız üç ila altı ay içinde normal boyutlarına dönmelidir. Hastaların büyük çoğunluğu muhtemelen Brezilya popo estetiğinin faydalarının en az beş yıl süreceğini tahmin edebilir.

  Prosedür mükemmelleştirildiğinde, sonuçlar bazı durumlarda on yıla kadar kalıcı olma potansiyeline sahiptir. Plastik cerrahi için BBL yaptıran kişilerin çoğu, onlarca yıl sonra sonuçlarından memnun olduklarını bildiriyor. Ameliyattan sonra on yıl geçmiş olsa bile, posteriorunuz ameliyattan hemen sonra olduğu gibi aynı yuvarlaklığa, şımarık bir forma sahip olmalıdır. On yıl veya daha uzun bir süre sonra, büyük miktarda kilo alıp vermediğiniz sürece yeterli faydayı gözlemleyebilmeniz gerekir.

  Uzun vadede mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek için sağlıklı bir diyet sürdürmek de çok önemlidir. Brezilya poposu kaldırmanın kalçadaki gevşek cildi iyileştirmediğini akılda tutmak çok önemlidir. Cildinizin yaşla birlikte daha gevşek hale geldiğini fark ederseniz, BBL rötuşunu düşünebilirsiniz. Yaşlandıkça, kalçanızdaki yağ miktarını artırmak, zaman geçtikçe şeklini daha iyi korumanıza yardımcı olabilir.

  Brazilian Butt Lift Potansiyel Riskler ve Yan Etkiler

  Silikon kalça implantları gibi diğer cerrahi prosedürlerle karşılaştırıldığında, Brezilya popo kaldırma daha düşük komplikasyon riski ile ilişkilendirilebilir. Bununla birlikte, diğer cerrahi operasyonlara benzer şekilde, bu teknik, bazıları oldukça ciddi olabilen istenmeyen sonuçlarla karşılaşma riski taşır. İşlem sırasında toplanan yağın nereye enjekte edileceğini cerrahınıza sormalısınız. Enjeksiyon seviyesinden dolayı farklı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

  Rebornia’da deneyimli cerrahlarımız, BBL için ISAPS (Uluslararası Estetik Plastik Cerrahlar Derneği) kılavuzunu takip eder ve yağ embolilerini önlemek için asla kalça kasları arasına yağ enjekte etmez. Deri altında enfeksiyon, yara izleri, ağrı ve yumrular bu potansiyel sonuçlardan bazılarıdır. Diğer bir bilinen olumsuz etkisi de kalçaların ekilen yağ depolarını emememesidir.

  Enjekte edilen yağın bir yüzdesi işlenir ve vücut tarafından alınır. Bir veya iki operasyona daha ihtiyaç duyacağınız zamanlar olacaktır. Cerrahınız, bu riski azaltmaya yardımcı olmak için ilk tedavi sırasında ilave yağ eklemeyi seçebilir.

  BBL ağrılı bir ameliyat mı?

  Bazı morluklar olabilir ve hafif bir ağrı hissedebilirsiniz. Ameliyatınızdan sonra büyük olasılıkla kalçalarınızda ve yağ aldığımız yerlerde morluklar olacaktır. Bu, yaklaşık 10 gün içinde ortadan kalkacaktır ve bunu yaşamanız son derece normaldir. Ayrıca, ağır bir egzersiz yapmışsınız gibi biraz ağrı yaşayabilirsiniz. Ancak ağrı çok şiddetli olmamalıdır. Ağrı üzerinde kontrolün sağlanması, BBL rehabilitasyonu için önerilerden biridir. Oral ilaçlarla kolayca yönetilebilir, ancak ilaçlar sizi rahatsız etmeye başlayana kadar semptomlar kaybolmaz. Sıkıntı oldukça çabuk geçer.

  BBL Ameliyat Sonuçları kalıcı mı?

  Brezilya poposu kaldırma işleminizin etkileri oldukça uzun süre devam edecektir. Vücudunuzdaki yağ hücreleri sürekli değişim halinde olduğu için ameliyatınızın gerçekten kalıcı bir sonuç sunması zordur. Başarılı bir BBL, oldukça uzun bir süre dayanacaktır. Bununla birlikte, BBL’nizin kullanım ömrü çeşitli başka faktörlerden de etkilenebilir.

  BBL ve Sculptra Popo Kaldırma, Silikon Implantlar ve Liposuction

  Brezilya poposu kaldırma işlemini gerçekleştiren doktor, bölgeyi önemli miktarda yağla doldurabileceğinden, prosedür tipik olarak Sculptra’nın ürettiklerinden daha dramatik sonuçlar verir. Sculptra ile elde edilen sonuçlar genellikle daha az belirgindir. Programınız, Sculptra veya Brezilya popo kaldırmanın sizin için daha iyi bir seçenek olup olmadığını belirlemede rol oynayabilecek başka bir faktördür.

  Sıklıkla yanlışlıkla aynı şey gibi düşünülse de silikon implantlar ve liposuction arasında önemli bir fark vardır. Silikondan yapılan popo implantlarının aksine, bir BBL vücudunuzun başka bir bölümünden toplanan kendi vücudunuzun yağını kullanır.

  Sıklıkla Sorulan Sorular

  Hastalarımız tarafından sıklıkla sorulan soruları sizler için derledik.

  BBL hakkında merak edilenler

  Ameliyattan hemen sonra kalçanızın üzerine oturabilirsiniz. Tek tavsiyemiz, kalçanızın üzerinde bir saatten fazla oturmamak ve vücut ağırlığınızı bir yandan diğer yana değiştirmektir.

  Liposuction veya yağ transferinden sonra kalan izler yaklaşık 5 mm (0,2 inç) uzunluğunda lekeler gibi görünür. Bu yara izleri, yağ hücrelerini toplamak ve enjekte etmek için kullanılan dar bir emme kanülünün implante edilmesi için gerekli olan küçük kesilerden kaynaklanır.

  BBL uygulanan hastalara tipik olarak yaklaşık 4 hafta sonra normal egzersiz rutinlerine devam etmeleri için izin verilir ve bu da vücuda tamamen iyileşmesi için zaman sağlar. İyileşme döneminde, yeni transfer edilen yağ hücreleri, normal bir kan kaynağı alacakları kalça bölgesine “yerleşme” ve stabil hale gelme fırsatına sahiptir.

  Sıklıkla liposuction ve yağ transferini birleştirmenin yanı sıra karın germe veya anne estetiği ile birlikte gerçekleştirildiği için, Brezilya Popo Kaldırma ameliyatı tipik olarak hasta genel anestezi altındayken gerçekleştirilir.

  BBL uygulanan hastalara tipik olarak yaklaşık 4 hafta sonra normal egzersiz rutinlerine devam etmeleri için izin verilir ve bu da vücuda tamamen iyileşmesi için zaman sağlar. İyileşme döneminde, yeni transfer edilen yağ hücreleri, normal bir kan kaynağı alacakları kalça bölgesine “yerleşme” ve stabil hale gelme fırsatına sahiptir.

  İletişim Formu

  Ücretsiz Muayene

  Uzman hekimlerimizle video konsültasyonunuzu ayarlamamız için tıbbi danışmanlarımıza iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.