+90 546 577 65 18

İstanbul Meme Dikleştirme

İstanbul Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme

Yumuşak ve kas içermeyen meme dokusu belli bir süre sonra yerçekimine karşı koyamaz hale gelir.

İstanbul Meme Dikleştirme
İstanbul Meme Dikleştirme

Fiyat Alın

Hasta danışmanımıza ulaşarak anında bilgi alabilirsiniz.

Meme Dikleştirme Nedir?

Yumuşak ve kas içermeyen meme dokusu belli bir süre sonra yer çekimine karşı koyamaz hale gelir. Sık kilo alıp verme, bir çocuktan fazla emzirme, spor yapmama, yanlış sütyen kullanma, doğum yapma gibi sebeplerden dolayı dik ve diri görüntüsünü kaybeder.

Estetik operasyonlar arasında tercih edilen meme dikleştirme operasyonu eski görünümüne kavuşmak için başvurulur. Ameliyattan sonra hayal ettiğiniz dik ve sıkı göğüs şekline sahip olabilirsiniz.

Yaşlanmayla birlikte cilt elastikiyetini kaybeder. Gerilmemiş cilt sarkar. Ani kilo kaybı gibi sebeplerden dolayı memedeki yağ hücreleri canlılığını kaybeder.

Canlı meme dokusunda meme başı meme altı kıvrım çizgisinin altındadır. Göğüs dikleştirme ameliyatı dışında hiçbir işlem sarkık memeyi dikleştiremez.

Ameliyata karar vermek için doktor muayenesi gereklidir. Bu muayene sırasında hasta ayaktadır. Meme ucunun yeri ve meme dokusu miktarı ölçülür.

Bu ölçüm sonuçlarına göre hastanın operasyona uygun olup olmadığına doktor karar verir. Kişinin bu operasyondan sonra ne beklediği sorgulanır. Uygulanan masaj, krem ​​ya da alet ile meme başı dikleştirilemez.

Göğüs Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Hangi teknik kullanılırsa kullanılsın operasyon genel anestezi altında gerçekleştirilir. Cerrahın kullanacağı tekniğe göre operasyon süresi 2-4 saat arasında değişmektedir.

Sarkmaya göre işlem sırasında meme dokusunun altına silikon konur. Öncelikle fazla derinin çıkarılacağı bölgeden bir kesi yapılır. Bu kesiden sonra meme başı konumlandırılır ve hekim gerekli görürse protez yerleştirilir.

Son olarak estetik dikiş atılır ve operasyon tamamlanır. Meme dikleştirme işleminde hangi tekniğin kullanılacağına hasta kontrollerini yaptıktan sonra doktor karar verir.

Kimler

Meme Dikleştirme Ameliyatı Olmalı?

Son olarak estetik dikiş atılır ve operasyon tamamlanır. Meme dikleştirme işleminde hangi tekniğin kullanılacağına hasta kontrollerini yaptıktan sonra doktor karar verir.

 • Doğum ve emzirme sonrası meme dokusunda ciddi sarkma olan kişiler
 • Hormon metabolizmasının aşırı çalışması nedeniyle meme dokusunun aşırı büyümesi
 • Farklı hastalıkları tedavi etmek için kullanılan ilaçlar nedeniyle meme dokusunun deforme olmasıdır.
 • Doğuştan gevşek meme dokusu olan kişiler

Yukarıda sıraladığımız bu kriterlere sahip olan kişiler genel sağlık durumları elverdiği sürece bu operasyonu yaptırabilirler. Doktorunuz kontrollerinizi yaptıktan sonra işleme uygun olup olmadığınızı size söyleyecektir. Muayene sırasında aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz.

Bize Yazın

Bilgilerinizi aşağıya yazın, biz size ulaşalım

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Öncesi

  Ameliyat öncesi hazırlık gereklidir. Kişiler bu hazırlık aşamasında kan sulandırıcı kullanıyorsa en az 1 hafta öncesinden doktor kontrolünde bırakmalıdır. 10 gün öncesinden sigara, alkol gibi ürünler kullanılmamalıdır. Ameliyat günü en az 8 saat aç olarak hastaneye gelinmelidir. Doktorun yapacağı hazırlıklar hastanede yapılır. Ameliyattan önce doktor gerekli görürse radyolojik görüntüleme teknikleri kullanarak meme dokusunda zararlı bir kitle olup olmadığını tespit eder. Herhangi bir kitle tespit edilirse ameliyat sırasında bu kitle de alınabilir. Çıkarılan kitle inceleme için patolojiye gönderilir. Bu sayede var olan hastalıklar ortaya çıkar.

  Ameliyat sonrası bakım çok önemlidir. Bakım sayesinde hem iyileşme süresi kısalır hem de işleme göre daha kısa sürede sonuç alınır. Soğuk uygulama yöntemi sayesinde şişlik ve ağrı ile baş edebilirsiniz.

  Sporcu sütyeni kullanmanızı öneririz. Bu, memenin yeni bir şeklinin oluşturulmasını kolaylaştırır. Estetik dikişlere yapıştırılan ince bant dışında herhangi bir pansuman uygulanmaz. Sarkma gibi sorunlarınız işlem sonrasında olmaz.

  Ameliyattan sonraki ilk 24 saatte drenler takılır. Drenler çekildikten iki gün sonra duş alabilirsiniz. İkinci hafta kontrolde doktor dikişleri alır. Dört hafta boyunca sporcu sütyeni giyilmelidir.

  Sütyen sıkı ve yaslanan bir vaziyette olduğu için hastanın ağrı kontrolünde yardımcı olur. Ameliyat sonrası yoğun ödem gelişir. Bu nedenle memelerin yeni şekli tam olarak görülmez. İşlemin sonucunu görmek için en az 10 hafta beklenmelidir.

  Meme ucunun alt kısmında hematom oluşumu olabilir. Bu nedenle sporcu sütyeni giyildiğinde şiddetli ağrı ve batma oluyorsa hemen doktorunuza başvurunuz ve kontrolünüzü yaptırınız.

  Hematom acil müdahale gerektiren bir problemdir. Bu nedenle ihmal edilmesi ciddi tehlikelere neden olabilir. Meme dikleştirme işleminden sonra kendinizde fark ettiğiniz olumsuz durumları hemen doktorunuza bildirmelisiniz.

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası

  Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Emzirebilir miyim?

  Dikleştirme operasyonu sırasında memenin kendi dokusunun korunması amaçlanır. Bu nedenle süt kanallarına herhangi bir zarar verilmez. Ancak işlem ve sarkma için cerrahın tercih ettiği tekniğe bağlı olarak bazen süt kanalları zarar görebilir. Doğum yapma planınız varsa, meme dikleştirmeyi planlamadan önce doktorunuza danışın.

  1,5-2 Saat
  Ameliyat Süresi
  Genel Anestezi
  Anestezi Tipi
  10-14 Gün
  İşe Geri Dönüş Süresi
  Sürekli
  Kalıcılık
  1 Gece
  Hastanede Yatış
  İstanbul Meme Dikleştirme

  Eşsiz bir göğüs hattına sahip olmak ister misiniz?

  Hasta danışmanımız ile iletişime geçerek anında bilgi alabilirsiniz.

  Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Tekrar Sarkma Olabilir mi?

  Ameliyat sırasında protez yerleştirildikten sonra sarkma olasılığı çok düşüktür. Ancak fazla kilo alıp verme, doğum yapma gibi sebeplerden dolayı tekrar sarkma meydana gelebilir. Bu nedenle artık doğum yapmayı planlamayan ve kilo alımı stabil olan kişilere meme dikleştirme operasyonu önerilir.

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Memedeki Tüm Çatlakları Tedavi Eder mi?

  Dikleştirme işlemi sırasında sadece meme ucunun alt kısmındaki deri çıkarılır. Meme dokusundaki çatlaklar genellikle meme ucunun yanında ve üzerindedir. Bu bölgelere işlem sırasında müdahale edilmediği için çatlakların giderilmesi mümkün değildir. Meme dikleştirme ile çatlaklarınızdan kurtulmayı vaat eden kliniklere güvenmemelisiniz.

  Meme Dikleştirme Sonrası Göğüste Rahatsız Edici İzler Kalır Mı?

  Cilt iyileşme sürecinde doktorun tekniğine göre T, L ve I şeklinde kesiler yapılır. Bu sayede iz kalır. Ancak meme dokusunun altındaki bu izler bakıldığında belli olmaz. Meme protezi yerleştirildiğinde doku daha fazla yükselir ve karşıdan bakıldığında iz görülür. Ancak etkili yara bakımı ile bu izler belirsizdir. Bu bölge karanlık olduğu için meme ucundaki izler görülmez.

  Ameliyattan 1 yıl sonra bu izler tamamen kaybolur. Yara izi konusunda endişeleniyorsanız, doktorunuza danışabilirsiniz. Rebornia Clinic yara bakımı konusunda da uzmanlaşmış bir kurumdur. Bu nedenle kliniğimize gelerek ameliyat izlerinizden tamamen kurtulabilirsiniz.

  Hipertrofik skar dediğimiz belirgin skar, ameliyat komplikasyonu olarak görülür. Bu durumu genellikle şeker hastalarında, çok sigara içenlerde ve genetik yara iyileşme sorunu olan kişilerde görüyoruz. Ayrıca işlem sırasında doğru tekniği kullanmayan ve hijyen kurallarını göz ardı eden klinikler de neden olabilir.

  Meme Dikleştirme Ameliyatı Fiyatları

  Operasyon fiyatları operasyonun yapıldığı kuruma göre değişmektedir. Meme dikleştirme fiyatları hakkında yeterli bilgi almadan kuruma karar vermenizi tavsiye etmiyoruz. İşlemin fiyatı belirlenirken hekimin görüşü alınır. Çünkü teknik hekim tarafından kullanılacak olduğundan protez uygulansın veya uygulanmasın, işlemin süresi etkilidir.

  Kaliteli ve güvenilir hizmet vermeyen hastanelerin fiyatları düşük olsa da komplikasyon riski yüksektir. Enfeksiyon, hematom oluşumu ve en kötüsü meme ucunun kaybı. Estetik kaygı ile uygulanan bu operasyondan sonra meme ucunun kaybedilmesi tehlikelidir.

  Bu nedenle kalitesine güvenmediğiniz kliniklerden hizmet almamalısınız. Göğüs dikleştirme işleminin başarıyla tamamlanması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Aklınıza Soru Gelmiyor Mu?

  Hastalarımız tarafından sıkça sorulan soruları sizler için derledik

  Meme Dikleştirme Hakkında Merak Edilenler

  Rebornia Center’ın 2020 istatistiklerine göre, bir göğüs dikleştirmenin ortalama maliyeti 5.012 $’dır. Bu ortalama maliyet, toplam fiyatın yalnızca bir parçasıdır – anestezi, ameliyathane olanakları veya diğer ilgili giderleri içermez.

  Ameliyattan sonra rahatsızlık veya ağrı beklenebilirken, kadınlar genellikle meme küçültme veya meme dikleştirme ameliyatının beklediklerinden çok daha az ağrılı olduğundan bahsederler. Genellikle insanlar bunun göğüslerde veya göğüste ağrıdan ziyade ‘kesiklerle sınırlı rahatsızlık veya ağrı’ olduğunu söylerler.

  Ameliyatsız meme dikleştirme vakumu, gevşek göğüs derisini kaldıran pektoral kaslara tıbbi bir vakumun yerleştirildiği hacamat gibi çalışır. Bu prosedür ayrıca kan dolaşımına yardımcı olabilir ve memedeki yağ birikintilerini yumuşatabilir. Ameliyatsız meme dikleştirmenin faydaları şunlardır: Hızlı iyileşme süresi.

  By Rebornia Center • Medical review by Hasan Alım, M.D. on May 06, 2022.

  Published Jan 06, 2022 Updated May 06, 2022.

  İletişim Formu

  Ücretsiz Muayene

  Uzman hekimlerimizle video konsültasyonunuzu ayarlamamız için tıbbi danışmanlarımıza iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.