+90 546 577 65 18
Yağ Aldırma

Yağ Aldırma

Görünüşünüzden memnun değilseniz, eşsiz vücut hatlarına sahip olmak istiyorsanız Rebornia’ya uğramanın tam zamanı.

Yağ Aldırma
Yağ Aldırma

Fiyat Alın

Hasta danışmanımızdan anında fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Yağ Aldırma Nedir?

Liposuction tekniği kilo problemi olmayan ancak bölgesel olarak yağlarından rahatsız olan kişilerde uygulanmaktadır. Diyet ve diğer zayıflama tekniklerine rağmen bölgesel yağlarından kurtulamayan kişiler için karın germe tekniği uygundur. Deri altında biriken dokular çıkarılarak vücuda istenilen yeni şekil verilir. Bu sayede hasta kısa sürede istediği vücuda kavuşabilmektedir.

Daha önceki yıllarda sadece kadınların tercih ettiği bu yöntem günümüzde erkekler tarafından da uygulanmaktadır. Halk arasında liposuction olarak bilinir.

Teknolojinin ilerlemesi ile bu işlem kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde yapılabilmektedir. Liposuction diyet ve spor programlarına göre kolay ve avantajlıdır. Uzun süren ve çok zor diyetler gibi bedeninizi ve ruhunuzu yormaz. Spor yapmaya vakti olmayan ve çok çalışan kişilere zaman kazandırır.

Ağrısız Teknik İle

Liposuction Ameliyatı

Ameliyathane ortamında ve genel anestezi altında yapılan bir operasyondur. Öncelikle deri altındaki dokular sıvı hale getirilir. Bunun için tercih edilebilecek farklı yöntemler mevcuttur. Yaklaşık 3 milimetrelik kesilerden ince kanüllerle sıvı hale gelen yağlar vakumlanır. Bu kanüllerin çapı yaklaşık 3 ila 6 milimetredir.

Bize Yazın

Bize iletişim bilgilerinizi verin, sizinle iletişime geçelim

  Yağ Aldırma Ameliyatı Öncesi

  Liposuction işleminden önce bazı hazırlıklar yapılmalıdır. Bu hazırlıklar işlemin başarılı sonuçlanması için önemlidir. İlk olarak fizik muayene yapılır.
  Muayene sırasında bölgesel yağlanma belirlenir. Alınacak yağ miktarı hastanın isteği ve sağlığının elverdiği koşullarda belirlenir. Liposuction yapılacak alanlar işaretlenir. Hastaya ameliyat için bir gün süre verilir.

  Liposuction Kimlere Uygulanır?

  Operasyonun kime yapılacağına uzman doktor karar verir. Gerekli tetkikler yapıldıktan sonra doktor kararı ile cerrahi operasyonlar belirlenir. Liposuction bir kilo verme yöntemi değildir.

  Vücudu bölgesel olarak inceltmek ve şekillendirmek için kullanılan bir tekniktir. Dirençli yağ kitlelerine karşı uygulanır. Bölgesel yağlanma dışında obezite problemi olan kişiler için doğru bir teknik değildir. Kilo problemi olan kişiler öncelikle diyet ve spor ile belli oranda kilo vermelidir.

  2-4 Saat
  Ameliyat Süresi
  Genel Anestezi
  Anestezi Türü
  4- 7 Gün
  İşe Dönüş
  Sürekli
  Kalıcılık
  1 Gece
  Hastanede Kalış
  Liposuction En Çok Hangi Bölgede Tercih Edilir?

  Liposuction karın, bel ve basen bölgeleri için tercih edilen bir işlemdir. Özellikle kadınların kalça bölgesindeki yağlar inatçı yağlardır. Ne kadar diyet uygularlarsa uygulasınlar buradaki yağları eritmek çok zordur.

  İnce belli kişiler için kalça bölgesinin geniş olması estetik açıdan rahatsız edicidir. Kişilerin özel hayatlarını ve özgüvenlerini yerle bir edebilir.

  Liposuction Sonuçları Kalıcı mı?

  Ameliyat sonuçlarının kalıcılığı tamamen kişinin yaşam tarzına ve diyetine bağlıdır. Ailesinde genetik bölgesel yağlanma sorunu olan kişiler her zaman düzenli ve sağlıklı beslenmek zorundadır. Dengesiz beslenme ve hareketsiz yaşam vücuttaki yağ birikimini artırır.

  Liposuction sonrası dengeli beslenmek ve düzenli egzersiz yapmak işlem sonucunun uzun süreli ve kalıcı olmasına yardımcı olur. Aksi takdirde kısa sürede yağlanma sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

  Liposuction Yöntemleri Nelerdir?

  Günümüzde kullanılan ve geliştirilen üç farklı liposuction yöntemi vardır. Islak teknik liposuction, ultrasonik ve lazer tekniğidir. Islak teknik yönteminde yağ hücrelerinin bulunduğu bölge sıvı ile doldurulur.

  Bu sıvı adrenalin ve lidokain içerir. Bu sayede kanama durdurulur. Şişirme işleminden sonra bölgede kesiler yapılır. Bu kesilerden kanüller girilerek yağ hücreleri vakumlanır.

  Ultrasonik liposuction tekniğinde yağ hücreleri ultrason dalgaları ile yumuşatılır. Yumuşayan hücreler klasik uygulama tekniği ile emilir.

  Lazer uygulamasında fiber kanüller yardımı ile lazer gönderilir. Lazer yağ hücrelerini parçalarken kolajen liflerini yakarak sıkılaştırır. Parçalanan hücreler katıdan sıvıya dönüştürülür. Son olarak ince kanüllerle yağlar alınır. Kanüller ince olduğu için operasyon sonrası iz kalmaz.

  Yağ Aldırma Ameliyatı Sonrası

  Ameliyat için genel anestezi kullanıldığında bir gece hastanede yatış gereklidir. Diğer anestezi tekniklerinde operasyon sırasında herhangi bir komplikasyon yoksa hastanede yatışa gerek yoktur. Lenf drenaj işlemi ile iyileşme süreci hızlandırılır.

  Ayrıca kısa sürede ayağa kalkmak için mümkün olduğunca hareket etmelisiniz. İşlemden sonra 3-4 gün ağrınız olabilir. Ağrı tedavisi için doktorun reçete ettiği ilaçları kullanabilirsiniz. Uygulama süresi ne kadar uzun ve alınan yağ miktarı ne kadar fazla ise ağrı o kadar fazla olacaktır.

  İki gün sonra pansumanlar çıkarılabilir. Bandajların çıkarılması doktor tarafından yapılmalıdır. Ambalajı çıkarırken gerekli kontroller de yapılır.

  Dikişlerin alınması ve korsenin kullanılması en az 3 hafta sürer. Ameliyattan en az 2 hafta sonra hafif yürüyüşlere başlanabilir. Ağır sporlar için en az 6 hafta beklenmelidir.

  Oluşan ödem ve sertlik en az 2 ay sonra geçecektir. Bir hafta sonra iş hayatına dönebilirsiniz. Vücudun tam anlamıyla kendini toparlaması ve istenilen görüntüye kavuşması için en az 1 yıl beklemek gerekir. Liposuction sonrası bakım çok önemlidir. Özellikle pansumanlar düzenli olarak yapılmalıdır.

  Yağ Aldırma Ameliyatı Olmuş Olanlar

  Operasyonu yaptıran kişiler, işlem sonunda yüksek oranda memnun kalan ve işlemi öneren kişilerdir. Liposuction yaptıran kişilerin yorumlarını okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Yeni teknolojik yöntemler kullanan ve uygun koşullarda liposuction yaptıran kişiler her zaman memnun kalacakları sonuçlara ulaşmaktadır.

  Kısa sürede, zahmetsizce ve zaman harcamadan istenmeyen yağlardan kurtulabilirsiniz. Özellikle yoğun iş temposu olan kişiler için önemli bir süreçtir.

  Operasyon sonucunun yüz güldürücü olması için her zaman kaliteli hizmet veren hastanemizi ve ekibimizi tercih edebilirsiniz. Kurumumuza gelip ameliyathanelerimizi ziyaret edebilir, kullandığımız teknikleri inceleyebilirsiniz.

  Daha önce kurumumuzda bu operasyonu yaptırmış kişilerin düşüncelerini de görebilirsiniz. Liposuction uygulaması iyi eğitim almış kişiler tarafından uygulanmalıdır.

  İlgili bölgeden ne kadar yağ alınması gerektiğini deneyimli doktorlar bilir. Bu sayede hayallerinizdeki vücuda daha kısa sürede kavuşabilirsiniz. Zor spor egzersizleri ve uzun süreli diyetler yaşam kalitenizi düşürür. Siz de kendinizi daha sağlıklı ve ruhsal olarak daha iyi hissetmek için bu operasyonu tercih edebilirsiniz.

  Hangi Bölgelerde Liposuction Tekniği Uygulanabilir?

  Yağ aldırma tekniği vücutta kişinin rahatsız olduğu her bölgeye uygulanabilir. Ancak en sık uygulanan bölgeler karın, basen, bacaklar, diz arkası, kollar ve memelerdir. Bu bölgelerdeki yağların bölgesel olarak çalıştırılması ve yakılması zordur.

  Bel kıvrımları kadınlar için büyük önem taşımaktadır. Bel dekoltesi kadın vücudunun estetik görünmesi için önemli bir detaydır. Bu nedenle bel bölgesini inceltmek için tercih edilebilecek mükemmel bir tekniktir.

  Liposuction Ameliyatı Genel Anestezi ile mi Yapılır?

  Yağ aldırma ameliyatı lokal ve genel anestezi ile yapılabilmektedir. Ancak genellikle genel anestezi tercih edilir. Ameliyatın yapılacağı bölge geniş ve yağ miktarı fazla ise genel anestezi uygulanır.

  Hastanın anestezi eşiği dikkate alınmalıdır. Aksi takdirde operasyon sırasında istenmeyen etkiler meydana gelebilir.

  Yağ Aldırma

  Eşsiz bir vücut hattına sahip olmak ister misiniz?

  Hasta danışmanımızla iletişime geçerek anında bilgi alabilirsiniz.

  Yağ Aldırma Ameliyatı Fiyatları

  Operasyon fiyatları sabit değildir. İşlem için kullanılan teknik, ameliyatın süresi, alınacak yağ miktarı ve merkezin hizmet fiyatları etkilidir.

  Liposuction için kliniğimizi tercih eden kişilere yüz yüze görüşmelerde fiyat bilgisi verebilmekteyiz. Sağlık Bakanlığı’nın aldığı son karara göre bakanlığa bağlı hizmet veren klinikler internet sitelerinde fiyat politikasını açıklayamıyor.

  Bu nedenle yüz yüze veya telefonla bilgi verebiliriz. Siz de liposuction fiyatlarımız ve hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

  Aklınıza Soru Gelmiyor Mu?

  Hastalarımız tarafından en sık sorulan soruları sizler için derledik.

  FDA, beş litreye eşdeğer olan 11 pound’a kadar yağı çıkarmak için liposuction’ı onayladı. Teknik olarak, ameliyat sonrası maksimum 11 pound yağ kaybedebilirsiniz, ancak bu, bu prosedürü seçen herkesin standart olarak kullanması gereken bir standart değildir.

  İyi miktarda yağ alınsa bile, bir kişinin genel vücut ölçüsüyle karşılaştırıldığında çok büyük bir fark yaratmayabilir, bu yüzden gerçekten buna değmeyebilir. Liposuction ile yağlar alınsa bile beslenme ve egzersiz alışkanlıklarında değişiklik yapılmadan liposuction’ın etkileri aşılabilir.

  Operasyona gelince, cevap hayır. Lokal anestezi altında olacaksınız ve hareket ve baskı hisleri hissetmenize rağmen acıdan mutlulukla habersiz olacaksınız. Ancak işlemin hemen sonrasında ve iyileşme sürecinde biraz rahatsızlık hissedeceksiniz.

  Liposuction, göbek yağını azaltabilir ve midenizi mevcut diğer prosedürlerden daha iyi inceltebilir (ve herhangi bir “tek hızlı uç”, sargı veya bel eğitmeninden daha iyidir). Sonuçlarınızı daha da ileriye götürmek için diyet ve egzersizi birleştirin.

  Liposuction estetik ameliyatından sonra yeni vücut şekli aşağı yukarı kalıcı olacaktır. Hasta işlemden sonra makul miktarda kilo alsa bile, fiziği yeni vücut şeklinin biraz daha büyük bir versiyonu olacaktır.

  İletişim Formu

  Ücretsiz Muayene

  Uzman hekimlerimizle video konsültasyonunuzu ayarlamamız için tıbbi danışmanlarımıza iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.