+90 546 577 65 18
Ameliyatsız Yüz Germe

Ameliyatsız Yüz Germe

Estetikte son teknoloji olarak bilinen ameliyatsız yüz germe tekniği radyofrekans teknolojisi kullanılarak uygulanmaktadır.

Ameliyatsız Yüz Germe
Ameliyatsız Yüz Germe

Fiyat Alın

Hasta danışmanımızdan anında fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

Estetikte son teknoloji olarak bilinen ameliyatsız yüz germe tekniği radyo frekans teknolojisi kullanılarak uygulanmaktadır. Bu uygulamaya ve kişiye özel tasarlanmış cihazların desteği ile cilt altı fasya dokusu cilt üzerinde yakılarak ameliyatsız Yüz germe teknikleri uygulanmaktadır. Zamanla kaybolan elastik görünümün geri kazanılması, ciltte zamanla yenilen sarkma, çatlak, yara izi, cildin canlılığı gibi sorunların giderilmesinde oldukça başarılı bir çözüm tekniğidir.

İşlem tipi yaşlanan cilt tabakasına göre seçilir. Daha yüzeysel uygulamalarda iğneli radyofrekans cihazları kullanılırken, daha derin germe işlemlerinde ultera cihazı kullanılır.

Ameliyatlı estetik yöntemlere göre daha uygun fiyatlı olan ameliyatsız yüz germe tekniği, iyileşme sürecinin oldukça hızlı olması, ağrılı olmaması ve başarı oranının oldukça yüksek olması nedeniyle günümüzde en çok tercih edilen uygulamalardan biridir.


 • Cilt Gerginliğinin Azaltılması
 • Zamanla sıkılaştırma gerekmesi
 • Cilt üzerinde oluşan izlerin tedavi aşaması
 • Cildin belirli bölgelerinde renk tonu farklılıklarının oluşması
 • Boyun ve gıdı çevresinde toplanması
 • Kol sarkmaları

Bu tür problemlerin tedavi sürecinde ciddi anlamda ihtiyaç duyulan uygulamalar arasında yer alan bu ameliyatsız teknik sağladığı faydalar nedeniyle sıklıkla tercih edilmektedir.


Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Nasıl Uygulanır?

Uygulaması oldukça kolay olan estetik yöntemlerden olan ameliyatsız yüz germe tekniği, yüz germe bandı veya enjeksiyon yardımı ile uygulanır. hastalar ciltlerinin görünümünden memnun olmayabilir ya da ihtiyaç durumunda uygulamak gerekiyor.


Bilgisayar ve ultrasonografi yardımıyla yapılan bu teknikte öncelikle ilgili cihazlar yardımıyla cilt altyapısı görselleştirilir. Böylece germe işleminin yapılacağı yer belirlenir ve tercih edilen tekniklerden biri kullanılarak yüz germe işlemi uygulanır.

Ameliyatsız

Yüz Germe İşlemi Nasıl Yapılır?

Daha estetik bir yüze sahip olmak için uygulanan ameliyatsız yüz germe yöntemi günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Cinsiyet ayrımı yapılmadan tercih edilen bu yöntem derinin alt tabakasını hedef alır.


Günlük hayata uyum sürecinde herhangi bir olumsuzluk içermeyen bu uygulama ile kolajenin arınması amaçlanır.

Bilgi Alın

Aşağıya iletişim bilgilerinizi yazın, biz sizi arayalım!

  Ameliyatsız Yüz Germe İşlemi Sonrası Süreç Nasıl İşler?

  Ortalama 30 dakikada tamamlanan bu estetik uygulama sonrasında süreç hızlı bir iyileşme olarak devam eder. Ameliyat içeren bir tekniğin bulunmaması, hastanın çok kısa sürede günlük hayatına adapte olabilmesi için hastanın kolayca iyileşmesini sağlar. Ayrıca hastanede yatış gerektirmeyen bir tekniktir. Tedavi sonrasında ortalama 1 hafta ısı ile temastan kaçınılması ve yüz bölgesinin travmalardan korunması dikkat edilmesi gereken konulardır.

  Ağırlıklı olarak yüz bölgesine uygulanan bu estetik tedavinin süresi genellikle tedavi sırasında tercih edilen yönteme veya uygulanan bölgenin durumuna göre değişmektedir. Bu tedavide kalıcılık süresi kullanılan cihaza ve uygulama derinliğine göre 12 ay ile 60 ay arasında değişmektedir. Derinin üst bölgesine uygulanan yöntemlerde ortalama 1 yılda bu sürecin kalıcılığını yitirdiği görülürken, daha derin uygulamalardan itibaren geçen süre gözlenmektedir.

  
  

  Bu tedavinin etkisi 60 aya kadar uzar. Kalıcılığın daha uzun süreye yayılabilmesi için sağlıklı beslenme, yüz bölgesinin çeşitli etkenlerden korunması, uygulanan tekniğin kriterlerine uyulması gibi bazı kurallara uyulmalıdır. Tüm bu sürecin sonunda ameliyatsız yüz germe operasyonlarında kalıcılık süresi belli bir süreye kadar uzayabilmektedir.

  Ameliyatsız Yüz Germenin Kalıcılığı Ne Kadardır?

  Yüz Germe Öncesi Süreç Nasıl İşler?

  Hızlı uygulanabilmesi ve anestezi gerektirmemesi nedeniyle sıklıkla tercih edilen ve yüz bölgesinde uygulanan germe yöntemlerinden önce belirli bir işlem yapılmalıdır. 40 yaş ve üzeri hemen hemen her insanda görülen yüz sarkmalarına ve kırışıklıklarına başarılı bir çözüm olan ameliyatsız yüz germe yöntemi öncesinde uzman doktorlar tarafından yüz bölgesinin detaylı muayenesi yapılır.

  
  

  Bu süreçte hastanın başka hastalıkları için kullandığı ilaçlar olup olmadığı hasta ile sürekli iletişim halinde olan doktorlar tarafından teyit edilir. Bu ilaçlardan aspirin veya kan sulandırıcı ilaçların kullanımı işlemden en az 2 hafta önce kesilmelidir. Tedaviden 3 gün önce alkol ve sigara tüketimi kesilmelidir.

  1,5-2 Saat
  Ameliyat Süresi
  Genel Anestezi
  Anestezi Tipi
  10-14 Gün
  İşe Dönüş Süresi
  12-60 Ay
  Kalıcılık
  1 Gece
  Hastanede Kalış
  Ameliyatsız Yüz Germe

  Daha keskin yüz hatlarına sahip olmak ister misiniz?

  Hasta danışmanımıza ulaşarak anında bilgi edinebilirsiniz

  Hangi Hastalara Yüz Germe Uygulanmaz?

  Yüz bölgesindeki deformasyonu önlemek için en sık uygulanan estetik yöntemler arasında yer alan ameliyatsız yüz germe estetiği hastaların talepleri doğrultusunda yapılan fizik muayene ile başlamaktadır.

  Ancak bu süreçte olağanüstü istekleri olan hastalar için uygun değildir. Ayrıca kan sulandırıcı kullanan hastaların, sigara ve alkol tüketenlerin bu süreçte yüz germe uygulaması mümkün değildir.

  Ameliyatsız Yüz Germe Mümkün mü?

  Bu işlem artık estetikte çok önemli bir adım olan ameliyatsız yüz germe teknikleri ile mümkün olmaktadır. Bu süreçte kullanılan tekniklerin başında ise bant, botoks, dolgu, lazer ya da hücresel tedavi gibi ameliyatsız teknikler uygulanmaktadır.

  Bu süreçte ekstra dikkat gerektiren tek konu ise tüm bu ameliyatsız uygulamaların hijyen kurallarını ön planda tutan, alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerektiğidir. Bu alanda hizmet veren kliniğimiz tüm bu kriterleri karşılamaktadır. Ayrıca bu tür tedavilerin geçici çözümler olduğu da gözden kaçırılmaması gereken bir gerçektir.

  Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri

  Ameliyatsız yüz germe yöntemleri içerisinde cerrahi operasyon içermeyen birçok teknik kullanılmaktadır. Bu işlemde kullanılan yöntemler arasında Fibrocell Fibroblast, Fraksiyonel Radyofrekans (Altın iğne), Kolajen dolgu, Örümcek ağı yöntemi gibi çeşitleri bulunmaktadır. Her birinin farklı uygulanan aşamaları var ve hepsi başarı odaklı sonuçlar veriyor.

  
  

  Bu yöntemler arasında yer alan Fibrocell Fibroblast yöntemi, zamanla ciltteki yağ hücrelerinin yaşlanma ile birlikte kaybı ile ilgilenir ve kulak arkasından lokal anestezi altında alınan doku laboratuvar koşullarında üretilip bu problemin önüne geçilir. tekrar yüze enjekte edilir. Altın iğne yöntemi olarak da bilinen Fraksiyonel Radyofrekans tekniği, radyofrekans dalgalarının cilt altına daha iyi nüfuz etmesini sağlayarak daha güçlü etkiler yaratarak cilt yenilenmesi için kolajen fibrinlerin sentezini artırarak cildin kalınlaşmasını sağlar. Bu sayede yüz bölgesinde onarım süreci sağlayan bu yöntem sonucunda daha gergin ve sağlıklı bir cilt elde edilir.

  
  

  Kolajen dolgu maddesi ise zaman ilerledikçe kırılma özelliği gösteren bu maddenin vücuttaki eksik bölgelere tekrar enjekte edilmesiyle uygulanmakta ve bu sayede yüz bölgesinde çizgi ve kırışıklıkların oluşması engellenmektedir. Ameliyatsız uygulanan teknikler arasında yer alan örümcek ağı yönteminde cilt yapısına uyumlu ipler yardımı ile uygulanmakta ve ipler ısı etkisiyle iltihap oluşturduktan sonra cilt daha da sıkılaştırılmaktadır. Tüm bu estetik yöntemler doktor kontrolünde güvenilir bir şekilde uygulanmaktadır.

  Ameliyatsız Yüz Germe İşleminin Fiyatı

  Günümüzde farklı alanlarda uygulanan birçok estetik çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlilikten doğrudan etkilenen estetik fiyatlandırmada tedavi tekniklerinin ayrımı büyük önem taşımaktadır. Ameliyat sürecini içeren teknikler için daha yüksek fiyat aralıkları tercih edilirken, ameliyatsız uygulanan teknikler ise nispeten uygun fiyatlıdır.

  İlgili ameliyatlar sırasında kullanılan yöntemlerin çeşitliliği, klinik tercihi, uzman ve tecrübeli doktor tercihi, estetiğin uygulanacağı alanın büyüklüğü de fiyatları doğrudan etkileyen diğer unsurlardır. Uygun fiyatları ile estetik çeşitler arasında yer alan ameliyatsız yüz germe tekniği yıllık olarak bakıldığında çok değişken değildir.

  Aklınıza Soru Gelmiyor mu?

  Hastalarımız tarafından en sık sorulan soruları sizler için derledik.

  Ameliyatsız Yüz Germe Hakkında Merak Edilenler

  Ultherapy, 2021’in en iyi cerrahi olmayan yüz germe ameliyatlarından biridir. Cildin yüzeyini bozmadan derin yapısal cilt katmanlarını hedeflemek için görselleştirme özellikli mikro odaklı ultrason (MFU-V) kullanan cerrahi olmayan bir tedavidir. yeni kolajen ve elastin üretimi.

  Çadır direği, Radiesse veya voluma gibi sert bir dolgu maddesi kombinasyonu kullanılarak yapılabilir.

  Kliniğimde uyguladığımız beş yüz germe ameliyatı alternatifi vardır; Thermage, Ultherapy, İple kaldırma, Dolgu maddeleri ve 3 boyutlu hacim restorasyonu ve yağ transferi ile yeniden şekillendirme ve transkonjonktival yaklaşımını kullanarak alt göz kapağı yağ torbasının çıkarılmasından oluşan iki “Mini Cerrahi” prosedürdür.

  İletişim Formu

  Ücretsiz Muayene

  Uzman hekimlerimizle video konsültasyonunuzu ayarlamamız için tıbbi danışmanlarımıza iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.