+90 546 577 65 18

İstanbul Meme Büyütme

İstanbul Meme Büyütme

Meme Büyütme

Meme dokusu normalden küçük olan kadınlara uygun silikonlar kullanılarak hacim kazandırılmasına meme büyütme denir.

Fiyat Alın
İstanbul Meme Büyütme
İstanbul Meme Büyütme

Fiyat Alın

Hasta danışmanımıza ulaşarak detaylı bilgi alabilirsiniz

Göğüs büyütme nedir ve avantajı nedir?

Hayatınızı en iyi şekilde yaşamak, kim olduğunuz ve nasıl göründüğünüz konusunda rahat olmayı gerektirir. Görünüşünüzden emin değilseniz meme büyütme ameliyatı size yardımcı olabilir.

Bu prosedür, Rebornia Center’da eğrileri iyileştirmek ve simetriyi eski haline getirmek için yapılır. Konu hakkında bilgi edinerek sizin için uygun olan avantajlarından emin olabilirsiniz.

Meme İmplantları ve Meme Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatına geçmeden önce meme protezlerinin istenilen meme büyüklüğüne ulaşmak için kullanıldığını belirtmek isteriz. İkisi arasındaki tek fark, implantların kullanılan mekanizma, büyütme ise meme büyütme için gerekli prosedür olmasıdır. Genellikle ikinci seçenek daha iyi sonuçlar için tercih sebebidir.

 

Tüm implantların ayırt edici bir faktör olarak eşit şekilde yaratılmadığını bilmelisiniz. Sizin için en iyi olan, daha sonra ele alacağımız bir dizi değişkene bağlı olacaktır. Şimdilik, sunulan çeşitli implantları ve onları özel kılan şeyleri ele alabiliriz.

Bize Yazın

Bilgilerinizi aşağıya bırakın, biz sizi arayalım

  Bu Ameliyat Neden Tercih Edilir?

  Meme ameliyatının sizin için avantajlarını aşağıda sıraladık:

  Göğüslerinizin küçük
  olduğunu veya asimetrik olduğunu düşünüyorsanız ve bu düşünce, nasıl giyineceğinizi veya asimetriyi gidermek için gereken sütyen türünü etkiliyorsa, meme büyütme, görünümünüzü iyileştirir ve özgüveninizi yeniden kazanmanıza yardımcı olur.
  Hamilelik sonrası
  meme küçülme ya da önemli kilo kayıpları için meme estetiği yaptırabilirsiniz.
  Meme büyütme ameliyatı
  yaptırmanın bir başka nedeni de eşit olmayan büyüklükteki göğüsleri düzeltmektir.
  Kendinize olan güveninizi artırın
  Göğüs büyütmenin sizin için
  neler sunabileceği konusunda gerçekçi olabilmeniz için, plastik cerrahınızla hedeflerinizi tartışın.

  Ne beklemeliyim?

  Meme büyütme ameliyatı hastanede yapılmalıdır. Hastalarımızı komplikasyon ihtimaline karşı ameliyattan sonra bir gece hastanede müşahade altında tutuyoruz.

  Meme büyütme ameliyatı genel anestezi altında yapılır ve ameliyat boyunca hastalarımız hiçbir şey hissetmez ve uyku halinde olurlar.

  2-4 Saat
  Ameliyat Süresi
  Genel Anestezi
  Anestezi Türü
  4- 7 Gün
  İşe Geri Dönüş Süresi
  Ömür Boyu
  Kalıcılık
  1 Gece
  Hastanede Kalış Süresi
  Ameliyat Süreci Boyunca

  Plastik cerrahınız, meme implantını yerleştirmek için üç yerden birinde tek bir kesi (insizyon) yapacaktır:

   

  • meme kırışıklığı (meme altı)

  • Koltuk Altı
  • Meme ucunuz-areola (periareolar) çevresinde

   

  Cerrahınız bir kesi yaptıktan sonra meme dokunuzu göğsünüzün kaslarından ve bağ dokusundan ayıracaktır. Sonuç olarak göğüs duvarının en dıştaki kasının (göğüs kası) önünde veya arkasında bir cep bulunur. İmplant, cerrah tarafından meme ucunuzun altındaki bu cebin ortasına yerleştirilecektir.

  
  

  Salin implantlar, steril tuzlu su ile doldurulmadan önce içinde herhangi bir sıvı olmadan yerleştirilir. Silikon jel zaten silikon implantların içindedir.

  Kesi genellikle implant yerleştirildikten hemen sonra dikilir ve kesi üzerine cilt yapıştırıcısı ve cerrahi bant ile bir pansuman yapılır.

  Süreci takiben

  Ameliyattan sonra birkaç hafta bir miktar şişlik ve ağrı olabilir. Morarma da mümkündür. Yara izleri zamanla hafifleyebilir ancak tamamen kaybolmaz.

  Bir kompresyon bandajı veya spor sütyeni giymek, siz iyileşirken meme implantlarının daha fazla desteklenmesi ve konumlandırılması için faydalı olabilir. Ek olarak, cerrahınız ağrı kesici önerebilir.

  Normal faaliyetlerinize ne zaman devam edeceğiniz konusunda cerrahınızın tavsiyelerine uyun. Fiziksel olarak zorlayıcı bir işiniz yoksa birkaç hafta içinde işe geri dönebilirsiniz. En az iki hafta boyunca, kalp atış hızınızı veya kan basıncınızı artırabilecek yorucu faaliyetlerde bulunmaktan kaçının. İyileşirken, göğüslerinizin sarsıcı hareketlere veya fiziksel temasa karşı hassas olacağını unutmayın.

  Cerrahınız kendiliğinden erimeyen dikişler kullandıysa veya göğüslerinize yakın drenaj tüpleri koyduysa, dikişlerin alınması için bir takip randevusuna ihtiyacınız olacaktır.

  Göğüslerinizde sıcaklık ve kızarıklık hissederseniz veya ateşiniz varsa enfeksiyon kapmış olabilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede cerrahınızı arayın. Göğüs ağrısı veya nefes darlığı yaşarsanız da aynı şekilde cerrahınıza danışabilirsiniz.

  Meme Büyütme Ameliyatı Sonrası

  Ameliyat sonrası bakım çok önemlidir. Ameliyattan sonraki ilk gün hastanede yatış öneriyoruz. Bu yatış süresince soğuk uygulamasını yarım saatte bir yapıyoruz. Memede şişlik var. Bu nedenle buz koymak gerekir. Doktor tarafından belirlenen saatlik ya da yarım saatlik periyotlarda buz uygulaması yapılır.

  Ameliyat sırasında sarılan pansumanlar açılmaz. Bazen bir dren yerleştirilir. Bu dren 24 saat sonra çıkarılır. Drende biriken sıvı miktarı normalden fazla ise mutlaka tedavi gerektirir. Bunu bir komplikasyon olarak değerlendirebiliriz. Bu gibi durumlarda vakit kaybetmeden doktora başvurulmalıdır.

  Doktorun reçete ettiği antibiyotik ve ağrı kesiciler kullanılır. Kan sulandırıcı yiyecek ve içeceklerden kaçınılmalıdır. Doktorun önerdiği sütyenin kullanımı memelerin şeklini alması açısından önemlidir. Ameliyattan sonra en az 3 hafta ağır sporlar yapılmaz. Bir hafta sonra doktor kontrolü önerilir. Bu kontrolde bandajlar açılır. Meme büyütme sonrası bakım çok önemlidir.

  Göğüslerin yeni şeklinin oluşması en az 6 ay sürer. Bu nedenle, dikkatli olmak her zaman önemlidir. Yeni teknolojiler nedeniyle komplikasyonlar yaygın değildir.

  Ameliyat sonrası meme dokusunda kızarıklık oluşumu kapsül oluşumunu işaret eder. Kapsül oluşumu, meme dokusunun silikonu kabul etmediğini gösterir. Bu gibi durumlarda silikon hemen çıkarılmalıdır.

  Ameliyattan sonra meme dokusu silikonun etrafına bir zar örer. Bu zar oluşumu sağlanmazsa silikon memede kalamaz. Vücut yabancı maddeleri dışarı atmaya programlanmıştır. Cilt dokusu ile bütünleşmeyen silikon model kadını rahatsız eder ve sağlık sorunları ortaya çıkarır. Erken dönemde müdahale edilmezse hayati tehlike arz eder.

  Bu nedenle meme büyütme ameliyatı sonrası yüksek ateş gibi komplikasyonlar geliştiğinde hemen doktora başvurulmalıdır.

  Sonuçlar

  Göğüslerinizin boyutu ve şekli meme büyütme ile değiştirilebilir. Özgüveniniz ve beden imajınız bu ameliyat sayesinde olumlu anlamda etkilenir. Ancak, mükemmellik beklemeyin ve beklentilerinizi kontrol altında tutun.

  Göğüsleriniz de yaşlanmaya devam edecektir. Göğüslerinizin görünümü kilo alıp verme sonucunda değişebilir. Göğüslerinizin görünümünden memnun kalmazsanız, bu sorunları çözmek için ek ameliyat gerekebilir.

  İstanbul Meme Büyütme

  Doğal ve Havalı Memelere Sahip Olmak İster misiniz?

  Hasta danışmanlarımıza ulaşarak kısa sürede bilgi edinebilirsiniz

  Meme Büyütme Fiyatları

  Rebornia ailesi olarak kadınların hayallerini göğüs ölçüsü ve vücut şekli ile birleştirerek mükemmel sonuçlar elde ediyoruz. Muayene olan kişilerin bir önceki operasyonun sonuçlarını göstererek doğru karar vermesine yardımcı oluyoruz. Fiyatlarımız yapılacak uygulamaya göre değişiklik gösterebilir.

  Bu nedenle fiyatlar sizlerin ön incelemesi ve karşılıklı istişare sonucunda belirlenir. Estetik kaygısı olan kadınlar için meme büyütme çok önemlidir. Bu nedenle vücut ölçülerinizden rahatsızsanız ve meme büyütme yaptırmayı düşünüyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  Aklınıza Soru Gelmiyor Mu?

  Hastalarımız tarafından sıkça sorulan soruları sizin için derledik

  Meme Büyütme Ameliyatı Hakkında Merak Edilenler

  Ortalama olarak, meme implantları yaklaşık 10-20 yıl dayanabilir.

  Yırtılma veya sızıntı nedeniyle hasar riski her yıl %1 artar ve dayanıklılık vücudunuza ve implantlarınıza ne kadar iyi baktığınıza bağlı olarak değişir.

  Meme büyütme, meme dokusunun arkasına veya göğüs kasının altına implantlar yerleştirilerek yapılır. İmplant, steril tuzlu su (Saline) veya silikon adı verilen bir malzeme ile doldurulmuş bir kesedir.

  Meme büyütme işlemi sırasında genel anestezi altında işlem yapıldığından herhangi bir ağrı hissetmezsiniz. Eve döndükten ve anestezinin etkisi geçmeye başladıktan sonra, muhtemelen koltuk altlarınızın altında ve göğüs bölgenizin çevresinde ağrı hissedeceksiniz.

  Daha önce bahsedildiği gibi, Cook et al7 göğüs büyütme hastalarında boşanma oranını %28,8 olarak bildirirken karşılaştırma deneklerinde bu oran %18,1’dir.

  Çoğu kadın için büyük bir adımdır ve genellikle olumlu bir adımdır. Çalışmalar, meme implantlarının özgüveni, vücut imajını ve cinsel tatmini artırmaya yardımcı olabileceğini göstermiştir. Ancak araştırmalar, meme implantı ameliyatından önce doktorlar tarafından dikkatli bir şekilde taranması ve kadınlar arasında öz-farkındalığın kritik öneme sahip olduğuna da işaret etti.12 Mayıs 2008

  By Rebornia Center • Medical review by Hasan Alım, M.D. on May 06, 2022.

  Published Jan 06, 2022 Updated May 06, 2022.

  İletişim Formu

  Ücretsiz Muayene

  Uzman hekimlerimizle video konsültasyonunuzu ayarlamamız için tıbbi danışmanlarımıza iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz.